Konditsioneeri täitmine

Konditsioneeri täitmine

Lisaks muudele teenustele, pakume ka kõrgekvaliteedilist konditsioneeri täitmist. Meiepoolne konditsioneeri täitmine sobib nii sõidukile millel on klassikaline konditsioneer ja ka nendele millel on kliimaautomaatik süsteem.

 

Kuidas konditsioneer töötab?

Konditsioneeri tööpõhimõte seisneb külmutusagensis. Autos on olemas rihmaga töötav kompressor, mis hoiab külmutusagensi surve all ja pumpab seda läbi süsteemi. Külmutusagens surutakse läbi ventiili, kus survet ja temperatuuri vähendatakse. Värskelt jahutatud vedelik liigub läbi aurusti, mis asub auto salongi osas. Seejärel puhutakse jahutatud õhku sõiduki salongi. Külmutusagens ise liigub tagasi kompressorisse, kus protsess algab uuesti. Konditsioneeri ja kliimaautomaatiku vahe seisneb lisaks kliimaga autodel olevale lisa radiaatorile enamasti süsteemi juhtimises. Konditsioneeri puhul keeratakse süsteem käima nupust ja see saab olla ainult lahti või kinni olekus. Samuti saab määrata temperatuuriks ainult sooja või külma. Kliimaautomaatik süsteem lubab ekraanil paika panna kindla temperatuuri ja hoiab seda.

 

Miks konditsioneeri täitmine on vajalik?

Konditsioneeri eesmärk on jahutada auto salongi ja selle abil ka salongis olevast niiskusest lahti saada. Seetõttu on oluline, et surve all olev külmutusagens oleks optimaalses koguses. Ajapikku võib väheneda külmutusagensi kogus süsteemis ja selle tõttu kaotab konditsioneer või kliima oma jahutava omaduse. Lisaks konditsioneeri täitmisele ja remondile tuleks vahetada ka regulaarselt salongifiltrit, mis annab kliimaseadmele pikema eluea ja puhtama õhu salongis.

 

Kuidas konditsioneeri täitmine käib?

Konditsioneeri täitmine käib järgnevalt. Kõigepealt tuleb süsteem vanast jahutusvedelikust tühjaks lasta. Kuna jahutusvedelik on surve all, tuleks seda teha professionaali poolt. Kasutatakse kompressorit, et pumbata süsteem vaakumisse. Seejärel lastakse külmutusagens süsteemi. Täitmiseks on kasutusel spetsiaalsed tööriistad, milleta pole võimalik tööd läbi viia. Juhul, kui konditsioneer pole tühjenenud lekke tõttu, puhub auto peale täitmist uuesti külma, just nagu tehasest välja sõites.

 

Konditsioneeri ja kliimaautomaatiku täitmise hinnad

Sõiduauto A/C täitmisele ja kontrollile kuluv aeg on umbes 20-40 min.

  • Konditsioneeri kontroll ( Survestamisel lihtsamate lekete otsimine ja osade korrasolek) hind: al.20 EUR.
  • Kliimaseadmesse külmutsagensi lisamine al. 40 EUR.
  • Kliimaseadme tühjasüsteemi täitmise hind: al. 75 EUR. ( Autokliima täitmine )

 

Miks valida Asitek?

Omame konditsioneeri täitmise alal pikaajalisi kogemusi ning veendume alati töö parimas kvaliteedis. Pakume kiiret teenust ja hoolitseme selle eest, et teie autos oleks soovitud temperatuur. Võta meiega juba täna ühendust ning leiame ühiselt sobiva aja, millal teie konditsioneerimured lahendada.

Kontaktid leiad siit